Foto: Leger Uten Grenser
Hjem > Om oss > Styret i Leger Uten Grenser Norge
Nyheter
24.05.2017 / 22.09.2017

Styret i Leger Uten Grenser Norge

Leger Uten Grensers styre i Norge er valgt av medlemmene i bevegelsen som er knyttet til den norske partnerseksjonen. Styret passer på at Leger Uten Grenser Norge følger bevegelsens grunnprinsipper, og lager langtidsstrategier for arbeidet vårt.

Styret møtes rundt ti ganger i året, og de fleste styremøter er åpne for alle som vil observere. For at man skal ha stemmerett innad i organisasjonen må man enten ha fullført to oppdrag, eller ett oppdrag på minst seks måneder.

Alle medlemmer med stemmerett møtes til generalforsamlingen en gang i året. Styret står ansvarlig ovenfor medlemmene i bevegelsen, og lager derfor en årlig rapport som presenteres på generalforsamlingen.

Medlemmene av styret er valgt på generalforsamlingen for en periode på tre år. Presidenten, visepresidenten, kassereren og sekretæren velges blant medlemmene av styret for ett år av gangen, men mulighet for gjenvalg.
 

Styret for perioden 2017-2018:


Styreleder
Karine Nordstrand
Styreperiode: september 2016 – mai 2019
Lege. Har jobbet for Leger Uten Grenser Den demokratiske republikken Kongo, Haiti, Indonesia og Hellas.
Nest-styreleder
Henrik Vaaler
Styreperiode: mai 2016 – mai 2018
Programrådgiver. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Norge.
Kasserer
Jakob Bergvik Aure
Styreperiode: mai 2017 – mai 2020
Har jobbet for Leger Uten Grenser innsamlingsavdeling sommeren 2012 og 2013 som teamleder og i 2014 som prosjektkoordinator.
Sekretær
Evy Dvergsdal
Styreperiode: mai 2017 – mai 2020
Sykepleier. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Den sentralafrikanske republikk, Etiopia, Sør-Sudan, Guinea. Balkan og Hellas siden 2010.
Styremedlem
Erlend Grønningen
Styreperiode: mai 2017 – mai 2020
Lege. Spesialist i indremedisin. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Sør-Sudan og Afganistan siden 2014.
Styremedlem
Mali Ebrahimi
Styreperiode: mai 2015 – mai 2020
Jordmor. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Etiopia, Sør-Sudan, Nigeria, Syria, Sierra Leone og Irak.
Styremedlem
Sonja Kalsvik
Styreperiode: mai 2017 – mai 2020
Jordmor. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Bangladesh, Somaliland, Syria, Sør-Sudan, Afganistan, Libanon, Etiopia og Jemen siden 2012.
Styremedlem
Gunnhildur Arnadottir
Styreperiode: mai 2015 – mai 2020
Sykepleier. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Den sentralafrikanske republikk, Sør-Sudan, Guinea og Sierra Leone.
Styremedlem
Preben Svendsen
Styreperiode: mai 2016 – mai 2018
Logistiker. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Colombia, Den demokratiske republikken Kongo and Pakistan.
Kontaktperson for styret
Sylvie Leveau
Kontaktperson for styret
Ingrid Ystgaard
ingrid.ystgaard@legerutengrenser.no

Mer i denne seksjonen  
Grunnprinsipper
Historie
Styret
Økonomi
Kontakt oss
Slik jobber vi
Naturkatastrofer
Å bære vitne
Glemte kriser
Logistikk i en nødsituasjon
Prosjekttyper
Slik er Leger Uten Grenser bygget opp
MSF-charter
Foto: Leger Uten Grenser
Hjem > Om oss > Styret i Leger Uten Grenser Norge
Nyheter
24.05.2017 / 22.09.2017

Styret i Leger Uten Grenser Norge

Leger Uten Grensers styre i Norge er valgt av medlemmene i bevegelsen som er knyttet til den norske partnerseksjonen. Styret passer på at Leger Uten Grenser Norge følger bevegelsens grunnprinsipper, og lager langtidsstrategier for arbeidet vårt.

Styret møtes rundt ti ganger i året, og de fleste styremøter er åpne for alle som vil observere. For at man skal ha stemmerett innad i organisasjonen må man enten ha fullført to oppdrag, eller ett oppdrag på minst seks måneder.

Alle medlemmer med stemmerett møtes til generalforsamlingen en gang i året. Styret står ansvarlig ovenfor medlemmene i bevegelsen, og lager derfor en årlig rapport som presenteres på generalforsamlingen.

Medlemmene av styret er valgt på generalforsamlingen for en periode på tre år. Presidenten, visepresidenten, kassereren og sekretæren velges blant medlemmene av styret for ett år av gangen, men mulighet for gjenvalg.
 

Styret for perioden 2017-2018:


Styreleder
Karine Nordstrand
Styreperiode: september 2016 – mai 2019
Lege. Har jobbet for Leger Uten Grenser Den demokratiske republikken Kongo, Haiti, Indonesia og Hellas.
Nest-styreleder
Henrik Vaaler
Styreperiode: mai 2016 – mai 2018
Programrådgiver. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Norge.
Kasserer
Jakob Bergvik Aure
Styreperiode: mai 2017 – mai 2020
Har jobbet for Leger Uten Grenser innsamlingsavdeling sommeren 2012 og 2013 som teamleder og i 2014 som prosjektkoordinator.
Sekretær
Evy Dvergsdal
Styreperiode: mai 2017 – mai 2020
Sykepleier. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Den sentralafrikanske republikk, Etiopia, Sør-Sudan, Guinea. Balkan og Hellas siden 2010.
Styremedlem
Erlend Grønningen
Styreperiode: mai 2017 – mai 2020
Lege. Spesialist i indremedisin. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Sør-Sudan og Afganistan siden 2014.
Styremedlem
Mali Ebrahimi
Styreperiode: mai 2015 – mai 2020
Jordmor. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Etiopia, Sør-Sudan, Nigeria, Syria, Sierra Leone og Irak.
Styremedlem
Sonja Kalsvik
Styreperiode: mai 2017 – mai 2020
Jordmor. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Bangladesh, Somaliland, Syria, Sør-Sudan, Afganistan, Libanon, Etiopia og Jemen siden 2012.
Styremedlem
Gunnhildur Arnadottir
Styreperiode: mai 2015 – mai 2020
Sykepleier. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Den sentralafrikanske republikk, Sør-Sudan, Guinea og Sierra Leone.
Styremedlem
Preben Svendsen
Styreperiode: mai 2016 – mai 2018
Logistiker. Har jobbet for Leger Uten Grenser i Colombia, Den demokratiske republikken Kongo and Pakistan.
Kontaktperson for styret
Sylvie Leveau
Kontaktperson for styret
Ingrid Ystgaard
ingrid.ystgaard@legerutengrenser.no

 
STØTT OSS
Bli fast giver
Med private gaver kan vi hjelpe dem som trenger det mest, uavhengig av politikk og myndigheter.
ENGASJER DEG
Få nyhetsbrev
Få en dypere innsikt i vårt arbeid