Et samarbeid med Leger Uten Grenser kan gi din bedrift en rekke fordeler, inkludert muligheten til å tiltrekke seg og beholde flere kunder. Her er noen måter du kan vise til samarbeidet for å øke kundetilstrømningen:

1. Kommuniser effektivt

2. Tilby unike fordeler

3. Bygg et sterkt merke

Husk

Ved å vise til samarbeid med Leger Uten Grenser på en effektiv måte kan dere tiltrekke dere nye kunder, styrke din bedrifts merkevare og samtidig bidra til livreddende helsehjelp.

Bli inspirert!

I 2021 hadde Hennig-Olsen is en kampanje med fokus på «glemte kriser». Bak på alle ispakkene til Sandwich dette året var det informasjon om Leger Uten Grensers arbeid, med særlig vekt på glemte kriser – altså de krisene som ikke er i medias søkelys og derfor fort blir glemt. I tillegg oppfordret de folk til å støtte Leger Uten Grenser med et valgfritt beløp via Vipps.

Gjennom Varners posesalg-kampanje fikk Leger Uten Grenser muligheten til å nå ut til enda flere mennesker med god synlighet. For hver handlepose som ble kjøpt i alle Varner-butikkene, ble det donert 3 kroner til våre prosjekter.

Floriss har i en årrekke donert penger fra posesalg i sine butikker til Leger Uten Grensers arbeid med vaksiner. «Vi i Floriss ønsker å hjelpe. For hver pose vi selger, i en av våre rundt 80 butikker, gir vi et bidrag til Leger Uten Grenser. Salget av våre poser gir et barn en livreddende vaksine, det er et bidrag vi er stolte av. Så helt enkelt, kjøper du en pose hos oss kan du være med å redde et barn, vi håper mange der ute vil støtte vårt prosjekt.»

L’Oréal på Lysaker viser vei når det gjelder bærekraft og samfunnsansvar. Ved å organisere en årlig salgsdag hvor utgående produkter får nytt liv, reduseres avfall og miljøpåvirkning. Alle inntektene fra salgsdagen går til Leger Uten Grenser. Denne kombinasjonen av kommersiell suksess og samfunnsengasjement gjør L’Oréal til en inspirerende rollemodell for andre bedrifter.

Sikkerhetsfestivalen 2024 valgte å gi sine foredragsholdere et symbolsk gavekort og donerte penger til oss i stedet for en vanlig gave, for eksempel blomster.

Kontakt oss

Har du spørsmål om samarbeid eller annet vedrørende å støtte som bedrift? Kontakt vår næringslivsavdeling.

Portrettbilde av Mari Kaupang
Næringslivansvarlig

Mari Kaupang

Ansatt bilde av Marina Staubo Hessen
Næringslivrådgiver

Marina Staubo